,

Jak wykluczyć adres IP z Google Analytics

Im lepiej przefiltrowane dane w Google Analytics, tym lepsze decyzje możemy dzięki nim podejmować. Bardzo często firmy nie wykluczają swoich adresów IP z Google Analytics. Jest to dość łatwe do zrobienia i moim zdaniem, każdy kto posiada swoją stronę internetowa powinien to zrobić. Wykluczenie adresów IP firmy i pracowników pracujących zdalnie to jedna z opcji […]

Im lepiej przefiltrowane dane w Google Analytics, tym lepsze decyzje możemy dzięki nim podejmować. Bardzo często firmy nie wykluczają swoich adresów IP z Google Analytics. Jest to dość łatwe do zrobienia i moim zdaniem, każdy kto posiada swoją stronę internetowa powinien to zrobić. Wykluczenie adresów IP firmy i pracowników pracujących zdalnie to jedna z opcji utrzymania “czystości” danych.

Wykluczanie adresu IP krok po kroku

Poznaj swoje IP

Jak sprawdzić swoje IP? W tym momencie najprostszym sposobem jest wpisanie w przeglądarkę zapytania “jakie jest moje IP”. Na pierwszej z brzegu stronie znajdziecie odpowiedź.

Dodaj filtr do widoku danych w Google Analytics

Logujemy się do konta Google Analytics. Następnie wchodzimy w administrację i kolumnie widok wybieramy “Filtry”.

Wykluczenie adresów IP krok 1

W tym miejscu widzicie wszystkie swoje filtry, które działają do tego widoku Google Analytics. Żeby dodać nowy filtr klikamy “+Dodaj Filtr”. Jeżeli nie widzicie tego przycisku, to znaczy, że macie zbyt niski dostęp do Google Analytics.

Wykluczanie adresów IP krok 2

Następnym krokiem jest tworzenie filtra. Wykluczenie adresu IP jest filtrem predefiniowanym, więc bardzo łatwo go zrobić. Pamiętaj, żeby dobrze nazwać filtr. Jeżeli np. Andrzej pracujący zdalnie z domu podesłał ci swoje IP do wykluczenia, to dobrą nazwą będzie “Wykluczenie IP Andrzej dom”. Wybieramy filtr predefiniowany -> wyklucz -> ruch z adresów IP -> równe i w pole “Adres IP” wklejamy adres IP podesłany przez Andrzeja. Klikamy “Zapisz” i gotowe.

Wykluczanie adresów IP krok 3

Możecie dodać tyle filtrów IP ile chcecie, więc warto to zrobić dla każdego pracownika. Dzięki temu prostemu zabiegowi wykluczycie dane swoje i swoich pracowników z ogólnych danych w Google Analytics. Dzięki temu na pewno będziecie mieli “czystsze” dane, co sprawia, że zmniejsza się szansa popełnienia błędu podczas analizy.
Więcej o filtrach poczytacie w supporcie Google.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

2 komentarze

  • Sklep Seohelp.pl

    18 listopada 2020, 21:53

    Dobry, krótki keys. Dzięki temu mierzymy ruch bez naszych wejść. Warto także zobaczyć, jakie IP mamy z urządzeń mobilnych i je wykluczyć 🙂 Może przygotujecie jeszcze tip, jak wyeliminować ruch botów niegooglowskich w Google Analytics?

  • Jarek

    17 kwietnia 2021, 21:35

    Dzięki za wyjaśnienie. Prosta sprawa jak już się człowiek nauczy. Wiedzę jednak trzeba skądś czerpać.